Kilka słów o autorze kursu

Skąd ten pomysł?

Jakiś czas temu na własnej skórze doświadczałem wszystkich bolączek i kaprysów działania popularnej wentylacji grawitacyjnej. Mocno sfrustrowany całą sytuacją postanowiłem, że jak już wybuduję swój własny dom, to będzie on miał najlepszy możliwy system wentylacji.

W końcu nadszedł ten dzień, kiedy razem z żoną podjęliśmy decyzję o budowie wspólnego domu. Niestety, standardowe projekty domów zawierały wentylację grawitacyjną. Rekuperacja z prawdziwego zdarzenia była zarezerwowana wyłącznie dla „koneserów czystego powietrza”. Usługi firm wykonujących takie systemy były bardzo drogie, a my przecież nie chcieliśmy większości pieniędzy wydać na sam tylko system wentylacji.

Chcąc spełnić marzenie o komforcie powietrza w naszym domu, wiedziałem, że ten nowoczesny system wentylacji musimy wykonać samodzielnie. Wiedziałem również, że dla uzyskania najlepszych efektów system ten musi zostać wykonany zgodnie z najlepszą sztuką instalatorską.

Przez prawie rok zdobywałem wszelką dostępną na rynku wiedzę na temat nowoczesnych instalacji wentylacyjnych. Zgłębiałem projekty, analizowałem dokumentacje techniczne „topowych” systemów wentylacyjnych, przeprowadziłem wiele rozmów bezpośrednio z Producentami elementów systemu wentylacyjnego, jak również zrobiłem swoje testy i obliczenia dotyczące pewnych zagadnień. Zgromadziłem sporą wiedzę, której do tej pory nie sposób znaleźć w internecie usystematyzowanej i dostępnej na wyciągnięcie ręki.

Pierwszy nasz montaż trwał ponad 3 tygodnie. Dzisiaj robimy to już znacznie szybciej. A całą potrzebną wiedzę, nie tylko tą teoretyczną, ale przede wszystkim – praktyczną, zawarliśmy w kursie online, abyś i Ty mógł samodzielnie zmontować najlepszy możliwy system wentylacji w Twoim nowo budowanym domu.

Grzegorz Urbanek

  • Jestem założycielem e-akademii wentylacji.
  • Od ponad 10 lat zajmuję się zgłębianiem wiedzy praktycznej dotyczącej budowy i prawidłowego funkcjonowania systemów wentylacyjnych w domach jednorodzinnych.
  • Uważam, że każdego kogo stać na budowę domu, stać również na zapewnienie sobie najlepszego komfortu powietrza wewnątrz tego domu.
  • Zawodowo zajmuję się inżynierią pomiarową w branży energetycznej i przemysłowej w Polsce.
  • A prywatnie spełniam się jako mąż i tata dwóch małych „rozrabiaków” 🙂
Urbanek Grzegorz

Beata Urbanek

  • Jestem współorganizatorem projektu e-akademiawentylacji.pl.
  • Dbam o treściwy i zrozumiały przekaz wartości zawartych w e-akademii wentylacji.
  • Odpowiadam za marketing i social media.
  • Zawodowo jestem pedagogiem.
  • Prywatnie spełniam się jako żona i mama dwóch wspaniałych łobuziaków 🙂

Zobacz, co mówią inni:

„Polecam współpracę z p. Grzegorzem. Sam również wykonałem swój system wentylacji korzystając z jego doradztwa. Było dużo rozmów i fajnych rozwiązań. Myślę, że mogę zagwarantować, że jeśli cała ta wiedza i wskazówki praktyczne, jakie mi przekazał, znajdą się w kursie online, to nie ma siły, abyś sobie nie poradził albo zrobił coś czego do końca nie będziesz pewien.”

Lech Markowski

 z Rybnika

„U mnie działa tak jak chciałem. Jak jestem w pracy, to tylko delikatnie podmienia powietrze na świeże; jak potrzebuję przewietrzyć, to potrafi wiatrem dmuchnąć z anemostatów; a jak śpię, to nawet przy zamkniętych oknach budzę się rano i mam świeże powietrze. Już prawie miałem zlecić tą robotę firmie od wentylacji, ale natrafiłem na Grzegorza Urbanek, który zapewnił mi wsparcie merytoryczne pod warunkiem, że prace techniczne sam sobie wykonam. I wiecie co? Udało się. Dostałem cały jakby „program” kolejnych kroków z opisem jak i na jakim etapie budowy należy to wykonać i dzisiaj cieszę się,  że nie oddałem tej pracy firmie. Nie tylko zaoszczędziłem na wykonawstwie, ale co ważniejsze, przez to że sam wszystko zrobiłem, można powiedzieć, że jestem w pełni świadomym użytkownikiem systemu wentylacji.”

Andrzej Z.

budowniczy swojego własnego parteru z poddaszem

To miejsce jest zarezerwowane dla Ciebie. Jeśli zakupiłeś kurs online i czujesz satysfakcję z jego użytkowania, to wyraź proszę swoją opinię na ten temat. Być może Twój wpis zamieszczony tutaj pomoże komuś innemu podjąć się samodzielnego wykonania nowoczesnego systemu wentylacji.  Być może ta osoba również tak jak i Ty pozna co to prawdziwy komfort powietrzny w nowym domu i poczuje satysfakcję z własnoręcznie wykonanego systemu za to odpowiedzialnego.